Dňa 3. marca 2022 pri príležitosti Marca- mesiaca knihy, navštívili našu školskú knižnicu deti z MŠ- elokovaná trieda. Pani knihovníčka ich oboznámila s činnosťou knižnice. Dozvedeli sa, že knižnica je miesto, kde si môžu prísť vypožičať knižky rôznych žánrov: od náučnej literatúry až po rozprávky..... Na návštevu knižnice sa veľmi tešili, čo dokázali aj svojimi vedomosťami. Porozprávali pani knihovníčke všetko, čo vedia o tom, ako vznká knižkaknihe: čo všetko predchádza tomu, aby vznikla, kto je spisovateľ či ilustrátor, ako sa máme správať ku knižkám... Všetci boli veľmi šikovní a samozrejme na všetko zvedaví. Na záver si vymaľovali omaľovánky obľúbených rozprávkových postavičiek. Vypožičali si aj knižku "Najkrajšie slovenské rozprávky", ktorú budú čítať pri oddychu.
Verím, že našu knižnicu ešte navštívia a už teraz sa teším na ich rozžiarené očká a zvedavé otázky
