"Pomáhať a chrániť", bola misia školského výletu žiačok špeciálnej triedy, návštevou útulku v Leviciach. Na psíky, ktoré našli útočisko, sa žiačky veľmi tešili. Obdivovali obetavú prácu a starostlivosť o psíky a dobrovoľnícku činnosť jeho zamestnancov. Aby sme aj my prispeli aspoň malou čiastkou, neprišli sme s prázdnymi rukami. Okrem toho sme urobili radosť aspoň jednému psíkovi, ktorého sme prišli vyvenčiť.
Naša cesta postupovala ďalej na návštevu Špeciálnej základnej školy, kde sa o nás veľmi pekne všetci postarali. Prezreli sme si priestory a posedeli si spoločne na terase aj s občerstvením.
Pokračovali sme ďalej na Bobiho ranč, kde sme sa naobedovali a išli si ešte obhliadnúť domáce zvieratá a jazdiareň. Zážitkovou formou sme si tak utvrdili naše vedomosti o domácich zvieratách.
Tiež sme si uvedomili, že dobrovoľnícka činnosť je veľmi pekný a záslužný čin a ma blahodárny účinok na duševné zdravie. Je to veľmi dobrý prostriedok psychohygieny a preto každý môže akýmkoľvek spôsobom pomôcť napr. aj spomínanému útulku.
No a čo by to bol za výlet, keby nekončil nákupmi. Suvenírmi v taškách, sme ukončili výlet plný zážitkov a splnenej misie.