Moji milí priatelia a podporovatelia našej drahej a maličkej školičky. Nebol by som to ja, ktorý Vás chce opäť a znovu pozdraviť a popriať Vám v Novom roku 2026, hlavne veľa zdravia, optimizmu a trpezlivosti s Tíma Našíma deťma. Píšem ja Ván tachto zhurta, reku aby reč nestála a netiekla dole potokon, ako tá riečka cez našu dedinu. No, ale keď som Vás už unavil mojimi výlevmi, poďme k tomu, čo bolo nové na poli športu, turizmu, motorizmu, autizmu, optimizmu a inému izmu. Tak ako je naša škola spojená, spojil som aj ja našu novú a nadejnú mravčiu mlaď, s odchádzajúcou generáciou mladých sokolíkov. Ako už v nadpise vidieť a "počuť" naše borkine a borci sa zúčastnili významných športových podujatí v našom okresnom malomestečku Corpona városi, kde bojovali nielen so súpermi vysokej kvality, ale aj sami so sebou. Naše najmladšie mladé pušky sa v utorok tak prejedli mckáčov so syrom a kečupom, že to nakoniec vyšlo na 7. miesto. Možno sa to niekomu bude máliť, ale splnili moje očakávania, ako milé, zlaté a snaživé puštičky, ktoré ešte trošku musia na sebe popracovať a budú jedna báseň. Viete, akí boli v bielom na zožratie??? Som na nich hrdý a spokojný, ako sa popasovali s novým "dobrodružstvom", ktoré odhalilo aj naše slabiny, ale posilnilo odhodlanie a chuť do budúcnosti. Hip, hip hurá, a ideme ďalej k lepšej budúcnosti. No, a čo sa týka mojej odchádyajúcej " starej " garde??? Nesklamali, ako veľakrát predtým. Bojovali, povzbudzovali sa a nechali tam svoj posledný kus srdca pri poslednej reprezentácii našej Alma Máter. Som na nich hrdý a spokojný, pretože boli počas všetkých športových akcií disciplinovaní, slušní, bojovní, ale aj zdravo drzí. Čo dodať na záver? Veľa ďalších úspechov pre našu nastupujúcu generáciu futbalistov, florbalistov, atletistov a iních hlístov. A naším, vaším a aj mojím karieristom prajeme veľa úspechov v ďalšej etape života pri nových dobrodružstvách. Ďakujeme. JA