• Novinky

    • Výtvarná súťaž " Hasič- pretekár"
     • Výtvarná súťaž " Hasič- pretekár"

      Dobrovoľná požiarna ochrana SR vyhlásila v šk.roku 2022/2023 súťaž vo výtvarnom prejave detí pod názvom " Hasič - pretekár". Na krásnom 2. mieste v II.kategórii (1.-4.roč.ZŠ) sa umiestnila naša žiačka 2. ročníka Katarína Mária Viktorová. Katka si dnes bola prevziať ocenenie, strávila príjemné chvíle na hasičskej stanici v Krupine a bližšie sa oboznámila s dôležitou prácou hasičov. Šikovnej výtvarníčke Katke srdečne blahoželáme!

     • Deň plný zábavy

      V nedeľu 4.6.2023 pre nás ZŠ s MŠ Hont. Moravce v spolupráci s Obecným úradom HM,OZ Obyčajný človek a hasičmi pripravili Deň plný zábavy. Najmenšie detičky mali pripravené stanovištia v parku, starší súťažili pri škole v rôznych disciplínach, ktoré si pre nich pripravili členovia OZ Obyčajný človek.

     • Koncoročný výlet- 2.stupeň - Nitra

      Aj žiaci 2.stupňa prežili deň plný zážitkov. Prvou zastávkou výletu bola Zubria zvernica pri Topoľčiankach, kde boli svedkami kŕmenia zubrov, v krásnej prírodnej scenérií. Pokračovali prvou fázou nákupov, v nákupnom centre Mlyny v Nitre. Hlavnou náplňou koncoročného výletu bola návšteva divadelného predstavenia Robin Hood, kde boli aj žiaci miestami vtiahnutí do deja, kde dobro v podobe hrdinského Robina Hooda, zvíťazí nad zlom. Po divadelnom predstavení sa žiaci opäť presunuli do nákupného centra Mlyny, kde v podobe nákupov a občerstvenia zavŕšili svoj "veľký deň". Naši žiaci nás opäť presvedčili, že sa vedia správať disciplinovane a robiť dobré meno našej škole. Pochvalu dostali aj od pána šoféra.

    • MDD 1.stupeň
     • MDD 1.stupeň

      "Deti sú ruky, ktorými sa držíme neba: Dnes oslavujeme ich deň!"

      Žiaci 1. stupňa sa na Medzinárodný deň detí veľmi tešili. Ráno sme sa všetci zahrali obľúbené spoločenské hry, poskladali puzzle a nakreslili pekné obrázky. Potom sme sa autobusom presunuli do Dudiniec, kde na nás už v kúpeľnom dome Diamant čakalo vytúžené kino. Počas dnešného horúceho počasia nám dobre padlo preniesť sa s rozprávkou "Námesačníci" až na Mesiac. Po kine a sladkom prekvapení, ktoré si pre deti pripravili milé maminky, sme sa presunuli na detské ihrisko. Tu sme sa poriadne vyšantili a aj osviežili chutnými nanukmi, oblátkou, či lízankami. Deň sme si všetci poriadne užili:)

     • MDD v špeciálnej triede

      Aj žiaci špeciálnej triedy si urobili pekný deň: doobeda si žiaci pochutnali na špekáčkach, ktoré si vlastnoručne opiekli nad ohňom. Nasledovala prechádzka po obci, ktorú sme si spríjemnili zmrzlinou a kofolou, kde sme "oplieskali" náš triedny fond :))

    • Krása z včelieho vosku
     • Krása z včelieho vosku

      O tom, že včely sú veľmi užitočné a prinášajú nám veľa zdravých produktov je nám dobre známe. Náš spolužiak Ondrík Janík nám na krúžku Túlavé topánky predstavil svoj koníček - premeniť kúsok včelieho vosku na peknú figúrku alebo sviečku. S nezvyčajnou šikovnosťou nám ukázal ako vosk pri správnej teplote rozpustiť, pripraviť formu a naliať do nej rozpustený vosk. Potrebná je aj dávka trpezivosti, kým vosk zatuhne a po určitom čase sa z formy vykľuje napríklad pekný trpaslík, psík alebo zajačik. Obratné prstíky sú potrebné aj pri formovaní sviečky z včelieho plástu. Štvrtákov práca s voskom veľmi zaujala a boli prekvapení ako majstrovsky a zručne premenil kus vosku na peknú figúrku. Ondríkovi ďakujeme za zaujímavú ukážku ako sa dá užitočne a tvorivo využiť voľný čas žiakov.

    • Exkurzia Pekáreň Bzovík Krupina
     • Exkurzia Pekáreň Bzovík Krupina

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Pekáreň Bzovík Krupina.

      Žiaci 9.ročníka sa 30.mája 2023 zúčastnili exkurzie v Pekárni Bzovík v Krupine. Po príchode do pekárne nás srdečne privítala pani vedúca. Oboznámili sme sa s hygienickým poriadkom a vydali sa do skladu potravín, kde sme okrem rôznych druhov múk, náplní do koláčov a iných potravín videli aj silo, v ktorom sa múka skladuje. Dozvedeli sme sa ako sa miesi chlieb, sádže a pečie. Nakoniec sme ochutnali škvarkové pagáče. :) Pani vedúcej veľmi pekne ďakujeme za odborný výklad. Po odchode z pekárne sme sa osviežili zmrzlinou a oddýchli si pri kofole :) Domov sme cestovali vlakom. Strávili sme príjemný deň :)

     • Prírodopisná vychádzka spojená s nordic walkingom.

      Žiaci 5.ročníka absolvovali v rámci hodiny biológie prírodopisnú vychádzku, zameranú na pozorovanie lúčnych bylín a tráv. Okrem pozorovania a utvrdenia poznatkov z učiva o lúčnych bylinách v prirodzenom prostredí, si upevnili aj svoje fyzické a psychické zdravie. s využitím nordic walkingových palíc. Okrem pobytu v prírode, pekného počasia, pestrého prostrediu , žiaci zdolali na vychádzke približne 5000 krokov.

     • Čitateľský maratón- "Čítajme si 2023"

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Čitateľský maratón- "Čítajme si 2023".

      Čítajme si 2023..."

      Čítanie dobrej knihy je ustavičný dialóg, pri ktorom sa kniha prihovára a naša duša odpovedá.”

      V našej školskej knižnici sa dnes, 25. mája 2023 konal najpočetnejší detský čitateľský maratón „Čítajme si 2023. Maratón v čítaní je už 14. pokračovaním projektu spod taktovky Linky detskej istoty. Podujatie vzniklo v roku 2008. Cieľom podujatia je motivovať deti k pravidelným návštevám knižníc a priblížiť im dôležitosť čítania – aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie, ako napr. televízory, počítače, tablety, mobily a pod. V priebehu šiestich vyučovacích hodín sa v čítaní vystriedalo 84 žiakov.

    • DEŇ MATIEK
     • DEŇ MATIEK

      Kytičku básničiek, pre Vás sme zviazali,

      aby ste mamičky, viac smútok nemali.

      Nech ste vždy šťastné, len pre nás veselé,

      pesničku z lásky Vám mamičky nesieme.

      Krásne popoludnie s našimi mamičkami prežili žiaci 1.- 4. ročníka, aby oslávili Deň matiek. Naše Hrozienka si pripravili pásmo: Dajte žiačika do školy a chlapci prváci zarecitovali krásne básne pre mamičky. Aj žiaci ZUŠ si pripravili svoje skladby. Roztancovali nás dievčatá z 1. a 2. ročníka, ktoré svoj tanček kvetiniek tiež venovali mamičkám. Chlapci druháci formou básničiek prezradili, ako sme prišli na svet. A naši štvrtáci tiež ľúbia svoje mamičky a zatancovali pre ne tance na krásne pesničky. Chlapci štvrtáci na hlavách klobúky mali a na veľkých gentlmenov sa hrali. Na záver všetky deti zo srdiečka zaspievali mamičkám pieseň a odovzdali im milý darček.

     • Projekt "Školské ovocie"

      Ako jedna zo sprievodných aktivít školského programu „Školské ovocie“ Európskej únie s finančnou podporou EÚ bola pre všetkých žiakov pripravená ochutnávka ovocia - čučoriedok. Cieľom tohto projektu je zvýšiť záujem o konzumáciu ovocia či zeleniny. Zámerom tejto ochutnávky bolo priblížiť tento program najmä žiakom, ale aj rodičom a učiteľom.

     • Deň mlieka

      Deň mlieka

      Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy .Aj v našej škole sme si dnes pripomenuli túto udalosť a spolu s deťmi sme si v ŠKD uvarili mliečnu pochúťku na ktorej si všetci žiaci pochutili .Čokoladovému pudingu neodolal nikto 🙂🥰

     • Zber papiera

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Zber papiera.

      Od 24. apríla do 05. mája 2023 sa v našej škole uskutočnil zber papiera. Celkovo sa vyzbieralo 1800kg. Najviac kíl papiera sa podarilo priniesť týmto žiakom:

      1. miesto - Filip Mažgút (428kg),

      2. miesto - Vivien Pechovská (303kg),

      3. miesto - Kevin Páleš (301kg),

    • Exkurzia Krupina
     • Exkurzia Krupina

      Dňa 11.05.2023 sa žiaci 6. ročníka v rámci Občianskej náuky zúčastnili exkurzie v Krupine. Po príchode vlakom do Krupiny sme sa vyviezli na strážnu vežu Vartovka. Trošku sme si oddýchli a náučným chodníkom sa vybrali do mesta. Exkurziu sme ukončili v podzemí mesta Krupina. Celou cestou nás odborným výkladom sprevádzal pán Ľubomír Šmakal.

     • 8.máj-Deň víťazstva nad fašizmom

      Kladením vencov k pamätníkom pripomínajúcim obete doposiaľ najväčšieho vojnového konfliktu známeho ako 2. svetová vojna si každoročne pripomíname víťazstvo nad fašizmom.

      Deň víťazstva nad fašizmom je sviatok oslavovaný na pamiatku bezpodmienečnej kapitulácie nacistického Nemecka, ktorá nadobudla účinnosť 8. mája 1945, čím sa skončila druhá svetová vojna v Európe.

    • ŠKOLA V PRÍRODE - POČÚVADLO
     • ŠKOLA V PRÍRODE - POČÚVADLO

      Veľké 5-dňové dobrodružné putovanie v ŠKOLE V PRÍRODE na Počúvadle zažili žiaci 3. a 4. ročníka. Dobrodružstvo sa začalo v pondelok, keď nás do svojej krajiny Galov pozvali Asterix a Obelix, s ktorými sme plnili rôzne úlohy, získavali mince a postupne dobývali rímske územia. Ráno sme si naše kosti rozhýbali na rannej rozcvičke v prírode. Po raňajkách sme absolvovali dva výlety. V utorok sme vystúpili na najvyšší bod Štiavnických vrchov Sitno. V stredu sme zas zostúpili do hlbín bane - Štôlňa Bartolomej a spoznali prácu baníkov v minulosti. Kto mal bystré oko mohol stretnúť aj permoníka. Navštívili sme Nový hrad v B.Štiavnici, ktorý nám poskytol nádherný výhľad na mesto a okolie. Počasie nám neprialo a bolo treba použiť aj pršiplášte. Po obede nasledoval čas na relax, aby sme nabrali nové sily a mohli sme si s animátorkami zahrať zábavné, športové ale aj poučné hry. Na večernom sneme

     • Geografická exkurzia

      Dňa 4. 5. 2023 sa žiaci 5., 6.,7. ročníka a špeciálnej triedy zúčastnili geografickej exkurzie, súčasťou ktorej boli dva turistické výstupy: Kosihovský kamenný vrch a Vinica - Stráž. Prvý výstup mal necelých 5 km s prevýšením 203 m, druhý necelých 8 km s prevýšením 260 m. Počas oboch výstupov žiaci plnili úlohy v skupinách, za ktoré im boli prideľované body. Víťazmi sa stali Janko Melicherčík, Janko Halás a Mathias Balog, ktorí získali z 35 bodov 34. S rovnakým počtom bodov (31) sa umiestnili na druhom mieste nasledujúce dve skupiny v zložení: Lukáš Chovanec, Markus Páleš a Matúš Šucha, a ďalšia skupina v zložení: Katka Klimentová, Jasmína Bystranová a Erik Karvay.

     • Cirkus v ríši fantázie

      Žiaci ZUŠ a ZŠ sa zapojili do výtvarnej súťaže Ríša fantázie – Cirkus v ríši fantázie.

      Do súťaže sme zaslali 10 výtvarných prác, ktorých autormi sú: Natália Tesárska, Diana Krtíková, Katarína Mária Viktorová, Sofia Kresivníková, Jana Gabčanová, Vivien Pechovská, Liliana Somsiová, Ľubimír Fízik, Marek Guži a Katarína Klimentová.

     • Cestička umením - Čarovný Egypt

      Do výtvarnej súťaže Cestička umením s témou Čarovný Egypt sa zapojili žiaci ZŠ, ŠT a ZUŠ 12 výtvarnými prácami: Natália Tesárska, Diana Krtíková, Katarína Mária Viktorová Jana Gabčanová, Vivien Pechovská, Jasmína Bystranová, Matúš Beňov, Martin Dávid, Tobias Karvay, Vivien Kováčová, Mário Muráň, Matúš Kováč.

  • Zvonenia

   Streda 29. 11. 2023
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Spojená škola, Kostolná 18, Hontianske Moravce
   • +421455583946, 0908469788 Mgr. Michaela Jeloková, riaditeľka
   • 18, Hontianske Moravce 96271 96271 Hontianske Moravce Slovakia
   • 55745261
   • 2122068696
   • +421455583947, 0911202390 PaedDr. Katarína Vasiľová, zástupkyňa riaditeľa
   • +421455583948, Petronela Čerbová, vedúca jedálne
   • +421455589592 Ing. Anna Halajová, ekonómka
   • PhDr. Natália Habánová, špeciálny pedagóg
   • kariérová poradca: Mgr.Maroš Izák, maros.izak@gmail.com
   • 0911465768, Andrea Ľuptáková, ŠKD
   • 0911336055, Mgr. Petra Meňušová, MŠ
   • +421455583946
  • Prihlásenie